Draga devetošolka, dragi devetošolec, dragi osnovnošolci,

vabimo te, da se nam v petek, 19. 1. 2024, ob 9.00, pridružiš na Dnevu odprtih vrat klasične gimnazije na I. gimnaziji v Celju, ki smo ga tokrat poimenovali Vabilo na čaj in še kaj. V Gimnazijki bomo ob skodelici čaja s teboj poklepetali profesorici latinščine in dijaki klasiki vseh štirih letnikov klasične gimnazije. Izvedel/ izvedela boš nekaj osnovnih informacij o klasični gimnaziji, sodelujoče dijake boš lahko vprašal/ vprašala vse, kar te zanima, na koncu pa se v znanju o Rimu in Rimljanih ter o I. gimnaziji v Celju lahko preizkusiš v kvizu. Najboljši bodo nagrajeni.

Veseli bomo, če se nam pridružiš. Če se za to odločiš, se, prosim, do 12. 1., prijavi na naslednji mail: ivana.sikonija@prvagim.si

Vale!

Darja Marčič in Ivana Šikonija, profesorici latinščine