Pojoči Globus, ki so ga izvedli pevci MPZ pod vodstvom Katje Gruber, nam je poleg glasbenega užitka sporočil še:
- Pesem se pogosto uporablja za spodbujanje veselja in enotnosti . “Radujmo se” je klic k veselju, ki vabi vse prisotne, naj se skupaj veselijo, npr. izraelsko: “Uru achim belev sameach.”
- Pesem nosi kulturno in duhovno vrednost za skupnosti, kjer se poje. Začne se že pri malčku, ko mu pesem v varnem naročju staršev nudi tolažbo in mir, npr. aboriginsko: “Inanay gupu wana.”
- Besede in izrazi v pesmi pogosto nosijo simbolične pomene, povezane z naravnimi elementi, kot so veter, voda, zemlja in nebo. Indijanska pesem “Kuwate” – kar pomeni: “Oče, Oče, pošlji mi moč. Naj hodim po pravi poti. Naj bom kot veter močan in svoboden.” izraža hvaležnost in prošnjo za vodstvo ter zaščito Stvarnika. Uporablja se lahko pri osebni meditaciji ali v skupinskih obredih, kjer se obnavlja povezava z duhovnim svetom.
- V izročilu starih ljudstev so pesmi zakladnice modrosti, kot je npr. maorska pesem “Tūtira Mai Ngā Iwi”. Pesem poziva k enotnosti in sodelovanju med ljudmi. Govori o združevanju ljudi, o ljubezni in pomembnosti medsebojne podpore, da bi v enotnosti lahko delovali kot eno telo.
- S pesmijo spodbujamo sodelovanje in veselje med otroki. Otroške pesmi, kot je ganska “Tuwe Tuwe”, pomagajo ohranjati jezik in kulturne običaje ter učijo otroke o ritmu, glasbi in sodelovanju. Poleg zabave pesem igra tudi vlogo pri socializaciji otrok, saj jih uči sodelovanja, skupinskega dela in ritmične koordinacije. Otrokom omogoča, da se hitro naučijo besedila in se vključijo v skupno petje in tako postanejo del skupnosti.
Slike z dogodka si lahko ogledate v galeriji.