Ni lepšega kot se odpraviti v Slovenijo, tam govoriti slovensko in se družiti s slovenskimi sovrstniki.

Od 9. do 13. maja so učenci dopolnilnega pouka slovenščine iz Švice obiskali Osnovno šolo Nazarje. Tam so imeli priložnost biti del pouka, spoznati nove prijatelje in kraj Nazarje. Povezali smo se s Planinskim društvom Nazarje ki je za nas organiziralo planinski izlet in poskrbelo za naše bivanje v njihovi planinski koči Farbanca. Obiskali smo Muzej Vrbovec, si ogledali Bohačev toplar, obiskali samostansko knjižnico in bili športno aktivni. Učiteljice Osnovne šole Nazarje so za nas pripravile različne delavnice (lončarjenje, žganje lesa …) ter noč v knjižnici.

Vsega tega lepega pa ne bi bilo mogoče doživeti brez finančne podpore Urada Vlade RS za  Slovence v zamejstvu in po svetu. Na pomoč pa so priskočili tudi starši, Osnovna šola Nazarje, prostovoljci kraja Nazarje in Planinsko društvo Nazarje. Hvala vsem.

Anja Dobrovc

učiteljica DPS v Švici