Osebna izkaznica:

Rojstni dan: 17. marec

Horoskop: ribi

AMADEJ KOLENC

Amadej Kolenc je mlad glasbenik, ki igra klavirsko harmoniko in diatonično harmoniko ali drugače rečeno frajtonarco. Hodi v Glasbeno šolo Nazarje. Z njim smo naredili intervju.

Zakaj si si izbral ravno harmoniko? Ker mi je všeč zven harmonike.

Koliko let hodiš v glasbeno šolo in kdo te je navdušil k igranju harmonike? V glasbeno šolo hodim že šest let, navdušil pa me je Andrej Rak.

Koliko ur na dan pa vadiš? Vadim približno eno uro in pol.

Kdo je tvoj mentor pri harmoniki? Mentor za diatonično harmoniko mi je Andrej Rak, za klavirsko harmoniko pa Tomaž Guček.

Na katerem tekmovanju si bil nazadnje? Nazadnje sem bil na tekmovanju Temsig.

Kdaj pa se boš udeležil naslednjega tekmovanja? V začetku marca.

Kakšen je občutek, ko si na odru? Pred tekmovanju sem malo živčen, ko pa začnem igrati, se vživim v igranje in postane fajn.

Ali boš igral kot hobi ali za zaslužek? Ali si kaj razmišljal, da bi si ustvaril ansambel? Igral bom za zaslužek in hobi, sem pa tudi razmišljal, da bi ustvaril ansambel.

Kateri ansambel ti je najbolj všeč? Najraje poslušam ansambel Stil.

Na katero srednjo šolo se misliš vpisati? Na konservatorij za glasbo.

Hvala za intervju. Z veseljem.

Avtorica: Mija Slapnik 😊